Zajęcia wyrównawcze dla słabszych uczniów

Zajęcia wyrównawcze dla słabszych uczniów Nie każdy uczeń jest w stanie poradzić sobie z programem edukacyjnym obowiązującym w szkole. Jedni uczniowie mają kłopoty z ortografią, inni z matematyką, a pozostali nie mogą sobie poradzić np. z chemią. Jest to problem, gdyż na zajęciach materiał musi być przerobiony w przeciągu konkretnego czasu, a z reguły w czasie tylko jednej godziny lekcyjnej. Dla niektórych uczniów jest to zbyt krótki okres, przez co nie nadążają z programem.
W związku z tym prowadzone są dodatkowe zajęcia wyrównawcze dla słabszych uczniów, podczas których mogą oni wyrównać wyniki w nauce. Podczas takich zajęć program dopasowany jest do określonych dzieci, ponieważ nie każdy będzie miał identyczny kłopot. Z tego też względu na zajęciach wyrównujących programy edukacyjne są dostosowane do każdego z uczniów. Na takie lekcje powinien mieć obowiązek uczęszczać niemal każdy uczeń, mający problemy z nauką. Korzystanie z programów edukacyjnych jest łatwe, a także zabawne, dzięki czemu nauka jest szybsza i łatwiejsza. W przypadku, kiedy uczeń nie jest zapisany na takowe zajęcia, aby wyrównać własny poziom nauczania z innymi uczniami, wówczas będzie miał jeszcze większe kłopoty z nauką. Materiał jest realizowany dalej, a zaległości cały czas zostają. Zazwyczaj nierozumienie jednego tematu, który jest powiązany z kolejnym, skutkuje coraz większym stresem przed następnymi zajęciami.
Dlatego zajęcia wyrównawcze, które rozpoczną się w konkretnym terminie, są w stanie pomóc szybko wyrównać zaległości w nauce. Wbrew pozorom zajęcia takie nie są z przeznaczeniem tylko dla uczniów, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogli uczęszczać na zajęcia lekcyjne, ale także dla tych co mają problemy z nauką z powodu kłopotów z zapamiętywaniem, dysleksją czy dysgrafią.
Dlatego też bardzo pomocne są tu jak już wspomniano programy edukacyjne np. z serii Akademia Umysłu EDU, które rozwijają u dzieci ważne umiejętności pamięć, koncentrację i szybkie czytanie.

Szczegóły strony www.akademia-umyslu.edu.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.akademia-umyslu.edu.pl:

Zajęcia wyrównawcze dla słabszych uczniów

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 2 Odwiedziny googlebot 6

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Studia zaoczne Wrocław »

  ACI to gama informacji o zawodach i kierunkach studiowania, ponadto serwis przedstawia dane o konferencjach. Możemy zaznajomić się ze studiami w całej Polsce, zdecydować się na studia inżynierskie w Gdańsku lub w innej miejscowości. Wyszukiwarka dzieli instytucje na państwowe i niepaństwowe. W biurze prasowym ACI dostępnym w jednej z zakładek można uzyskać informacje o działalności placówki. ACI prowadzi działalność informacyjną już od dziewięćdziesiątego czwartego roku. Reaguje na wahania maturzystów i doradza jak wybrać właściwą drogę edukacji, tak by następnie nie mieć pretensji do samego siebie. To za sprawą ACI można porównać studia zaoczne we Wrocławiu czy w Warszawie ze studiami zaocznymi w Krakowie, Gdańsku czy Poznaniu. Pula informacji posiada różnorodne kierunki humanistyczne i inżynierskie.

  Data dodania: 23 03 2012 · szczegóły wpisu »
 • Szkoła językowa Wrocław »

  Język angielski,hiszpański, polski dla obcokrajowców włoski to języki nauczane w Simply Speaking – to szkoła języków obcych, której serwis WWW Państwu prezentujemy . Proponowane zajęcia kursowe stanowią wypełnienie osobistych zainteresowań uczniów, prowadzone są w szkole, która została interesująco wystylizowana oraz każdorazowo mają miły klimat . Zajęcia przygotowują do egzaminów DELE i gimnazjalnego, jak również do innych sprawdzianów takich jak matura z niemieckiego, a nauka języka przynosi dobre rezultaty.

  Data dodania: 04 04 2012 · szczegóły wpisu »
 • Przedszkole Zabrze »

  Tęczowy Domek to takie kolorowe miejsce dla maluszków, w którym bezpiecznie i z uśmiechem dzieci ucząc się i bawiąc poznają świat i innych ludzi (inne dzieci przede wszystkim :). Celem zajęć jest przygotowanie dzieci do przedszkola i ogólny rozwój społeczny, intelektualny oraz emocjonalny dziecka. Prowadzący to eksperci w swojej dziedzinie - z jednej strony o ogromnej wiedzy i umiejętnościach, z drugiej po prostu z wielkim sercem dla dzieci i poczuciem odpowiedzialności. Tęczowego Domku nie reklamujemy - klienci sami przychodzą znając nasze standardy i polecają nas innym rodzicom. Dzieci uwielbiają kolorowe, czyste i kameralne sale, zabawki oraz uśmiechnięte Panie, a rodzice mogą oczekiwać wsparcia i rad wychowawczych . Dodatkowym atutem (i niemałą atrakcją dla dzieci) są zajęcia z językiem angielskim oparte na naszym autorskim programie Teddy Eddie. Za każdym razem Miś Eddie ku uciesze dzieci wyskakuje ze swojej skarpety, aby nauczyć dzieci czegoś nowego.

  Data dodania: 20 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Szkoły policealne »

  Marzysz o zawodzie kucharza ? Szkoły policealne stanowią znakomitą alternatywę dla studiów wyższych bo umożliwiają osiągnięcie stosownej edukacji w krótkim czasie. Najlepszy portal o problematyce edukacyjnej w sieci. Potrzebujesz uzyskać gruntowną wiedzę w kierunku socjologia, nic nie stoi na przeszkodzie. Zajrzyj na forum oraz poznaj zdanie forumowiczów. Zdobądź świetne wykształcenie oraz spełnij swej ideały.

  Data dodania: 24 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Szkoła specjalna »

  Nie wolno dać sobie do głowy wtłoczyć błędnych przekonań. Błędnym przekonaniem jest zaś to, że szkoła specjalna jest nudna i nie ma w niej radości. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia dzieci, które się u nas uczą. U nas to jest w Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów".
  Edukacja niepełnosprawnych, którą oferujemy jest radosna i pełna słońca, a odbywa się w lesie, gdzie jest zielono i spokojnie.
  A spokój jest ważny dla niepełnosprawnych. Jest relaksujący. Relaks i rehabilitacja dzieci dopełniają się w naszym ośrodku. I dobrze wpływają na edukację, bo szkoła specjalna musi dbać o edukację. Ale szkoła specjalna wie, że rehabilitacja dzieci nie jest dodatkiem do edukacji, że edukacja niepełnosprawnych nie ma sensu, gdy ćwiczenia są zaniedbane. Dlatego dbamy o jedno i o drugie. O wszystko dbamy, bo Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów" to kompleksowa opieka niepełnosprawnych, a nie tylko szkoła specjalna.

  Data dodania: 10 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Szkoła języka angielskiego Kraków Podgórze »

  Kursy języka angielskiego w Krakowie, na Starym Podgórzu to nowa oferta zespołu Sensalingua specjalizującego sięw nowoczesnych rozwiązań w nauczaniu języków obcych. Nasze doświadczenie owocuje metodyką zajęć przeprowadzanych w 100% na tablicach interaktywnych. Sensalingua to szkoła językowa, która proponuje nowe podejście dydaktyczne, którego nie odnajdziesz na rynku usług językowych w takim mieście jak Kraków. Długoletnia praktyka w edukacji, stały kontakt z krajami anglojęzycznymi, aktualne materiały i doskonałe rozwiązania w przekazywaniu wiedzy to atut naszych kursów. Język angielski u nas to: kolorowe, autorsko opracowane materiały, multimedia, treść zajęć wraz z komentarzami i zadaniami domowymi wysyłana mailem, interaktywne quizy, internetowe zadania, dźwięk, kolor, muzyka – to wszystko po to, aby przyswajać lepiej i efektywniej. Podgórze to modna i dynamicznie rozwijająca się dzielnica Krakowa – wybierz właśnie tam kursy w Sensalingua, jeśli angielski to język którego chcesz się nauczyć, odświeżyć lub rozwinąć i poszukujesz szkoły językowej z pomysłem!

  Data dodania: 03 10 2012 · szczegóły wpisu »
 • Szkoły policealne Szczecin »

  Niepaństwowa szkoła wyższa Maius College w Szczecinie prowadzi studium jedno i dwuletnie z większości przedmiotów a także realizuje kursy i szkolenia dokształcające w wybranych tematach dla pracowników przedsiębiorstw oraz osób prywatnych. W szkole Maius zatrudnieni są doskonałej klasy profesorowie akademiccy, jakich nie ogranicza standardowy i staroświecki system nauczania, z jakim mają do czynienia na państwowych studiach dzięki czemu zajęcia są ciekawe i co najistotniejsze zawierają praktyczne informacje. Zapraszamy.

  Data dodania: 03 10 2012 · szczegóły wpisu »
 • Prezentacje maturalne »

  Czeka Cię pisanie pracy maturalnej? Na naszej stronie pokazujemy pomocne materiały do błyskawicznego pobrania. Prace posiadają literaturę: literatura podmiotowa oraz literatura przedmiotowa, plan ramowy wypowiedzi, obowiązkowo tekst pracy a także cenne źródła dodatkowe. Wśród wielu pokazywanych wątków tematycznych znajdziemy choćby: motyw brzydoty, podróży, pojedynku i szaleństwa. Matura ustna z języka polskiego: prace maturalne. W razie niejasności z analizą wybranego tematu mamy w ofercie profesjonalne konsultacje. Na stronie www dostępne są dodatkowo przydatne artykuły związane z przygotowaniem się do egzaminu jakim okazuj się egzamin ustny. Dla wielu osób praca maturalna to duże wyzwanie, zaś z otrzymanymi konsultacjami unikniesz wielu pytań i niepotrzebnego lęku w toku szykowania się do matury. Sprawdź właśnie teraz promowaną stronkę a napiszesz własną pracę bezproblemowo, fachowe pomoce naukowe.

  Data dodania: 21 03 2013 · szczegóły wpisu »
 • Szkoła Muzyczna w Rzeszowie »

  Poszukując dobrej szkoły muzycznej dla Twojego dziecka, zapraszamy do rekomendowanej placówki Yamaha z siedzibą w Rzeszowie. Działamy w oparciu o najwyższe standardy kształcenia, dysponujemy kompleksowo urządzonymi pomieszczeniami oraz wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą pedagogiczną. Przekazujemy do użytku uczniów profesjonalny sprzęt muzyczny oraz indywidualnie przygotowane materiały edukacyjne do nauki.

  Data dodania: 26 03 2013 · szczegóły wpisu »
 • Studia Poznań »

  Studia w Poznaniu to kapitalna sprawa. Piękne miasto, interesujący ludzie, wiele szkół. Problem polega tylko na odpowiednim wyborze tego ostatniego. Jeśli więc nie wiecie, gdzie studiować, zapoznajcie się z ofertą Wyższej Szkoły Zawodowej Kadry dla Europy. To nadzwyczajna placówka, która zatrudnia znakomitych wykładowców, ale co ważniejsze, ludzi z pasją. Na zajęciach nikt nie zasypia znudzony, ale słucha z zainteresowaniem wykładu. Uczelnia zapewnia też dogodne warunki nauczania oraz wiele przyciągających zajęć dodatkowych.

  Data dodania: 18 07 2013 · szczegóły wpisu »